Kontakty

Obecní úřad Šestajovice
Husova 60
250 92 Šestajovice

Telefon: 281 961 479
E-mail: info@sestajovice.cz

Mapa Kontakty OÚ

Polní aleje

Polní aleje byly vysázeny v místech, kde se v historii nacházely polní cesty, které spojovaly Šestajovice s okolními obcemi. Cesty severním směrem od obce byly přerušeny v roce 1978 stavbou dálnice D11. Od té doby neměly využití. v letech 2009 - 2010 probíhala v obci další etapa výsadby nové zeleně, v jejímž rámci došlo k výsadbě nových stomů podél těchto historických cest. Tyto jsou v současnosti využívání k procházkám a sportu.
Polní alej U Váhy se nachází v poli na sever za obcí mezi areálem zemědělské společnosti a hlavní silnicí. Vede v místech, kde původně vedla polní cesta na Sychrov.
Polní alej V Cestách navazuje na ulici V Cestách a vede směrem, kde původně vedly polní cesty Do Horních Počernic a na Sychrov.
Polní alej K Remízkům byla v historii součástí tzv. Královské cesty, která vedla ze Šestajovic do Horních Počernic. Jako jediná má asfaltový povrch.
Polní alej Běchovická dodnes plní i dopravní funkci, kdy je chodci a cyklisty využívána jako spojka mezi Šestajovicemi a Klánovicemi.

aleje mapa 1

aleje mapa 2

Alej U Váhy
Alej U Váhy

Alej V Cestách
Alej V Cestách