Oznámení

Odečty vodoměrů. Svoz bioodpadu. Nové JŘ linky 343 a 344. Odstávka elektřiny. Nábor PČR. Den otevřených dveří v MŠ. Uzavření ČP.

Uzavření pobočky České pošty
dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně hodin pro veřejnost provozovny Šestajovice. Rozsah hodin pro veřejnost bude omezen na nezbytně nutnou dobu dne 19. 03. 2024 z provozních důvodů.

Upravená otevírací doba provozovny Šestajovice:

Den v týdnu

Standardní HpV

Dočasné HpV

Zavřeno

Zavřeno

Roman Kořínek

vedoucí oblastní pošty

korinek.roman@cpost.cz

Tel.: +420 954 306 210

GSM: +420 774 208 442

-------------------------------------------------------------

Odečty vodoměrů

Dne 20. 3. 2024 budou probíhat řádné odečty vodoměrů v těchto ulicích:

Na Balkáně, Na Ladech, U Rybníčku, Žižkova, U Kopečku, Želivského, Chelčického, Husova, Alšova, K Zemance, Na Výsluní, Revoluční, Slunečná, Ve Skále, Větrná, Za Humny, Západní, Běchovická, K Remízkům, K Sádku, Křížovnická, Na Viničkách, Ovesná, Pšeničná, Trativody, Úzká, Žitná, Ječná, Ženíšková, Ladova, Mánesova, Konopišťská, V Oříškách, Jiráskova, Nerudova, Erbenova, U Hřiště, Fügnerova, Tylova, Tyršova po čp. 166, Holekova po ul. Tylovu

Občané, kteří mají nainstalované vodoměry s dálkovým odečtem, nemusí být u odečtů přítomni. Vodoměr bude odečten vzdáleně.

Pokud Vás kolegové během odečtů nezastihnou, bude Vám vhozen do schránky lísteček pro vyplnění odečtu. Odečet můžete také nahlásit v kanceláři TS, na telefonním čísle 725 019 916 nebo emailem na adresu technickesluzby@sestajovice.cz.

Odečet bude možné zadat do portálu Můj vodoměr, a to pouze v období 18. 3. 2024-31. 3. 2024.

Podružné vodoměry (zahradní)

Občané, kteří nemají podružné vodoměry (zahradní) vyměněny za vodoměry s dálkovým odečtem, mohou o jejich výměnu požádat na technických službách.

Pokud podružný vodoměr (zahradní) nebude na dálkový odečet, nebude na jeho odečet brán zřetel.

Technické služby obce Šestajovice

--------------------------------------------------------------

Svoz bioodpadu

Dlouhodobým cílem obce je rozvoj její soběstačnosti. To se týká i svozu odpadu. Ten je prováděn prostřednictvím technických služeb obce (TS). Již od začátku svozu tříděného odpadu, konkrétně papíru a plastu, provádí tento svoz obec sama. Od loňského roku obec sváží také směsný odpad. Jako poslední přebírá obec od letošního roku svoz bioodpadu.

Jde o administrativně i technicky náročný proces. Obec proto ve spolupráci s původní svozovou firmou hledala způsob, jak převod svozu provést tak, aby byl co nejjednodušší pro naše občany, kteří mají smlouva na svoz bioodpadu se svozovou firmou podepsánu. Postup je pak následující.

1.      průběhu března budou TS provádět svoz nádob na bioodpad dle platného svozového kalendáře, a to nádob jak s nově platnými známkami obce, tak se známkami původní svozové firmy. Od dubna budou sváženy již pouze nádoby s nově platnými známkami obce.

2.      Zájemci o svoz bioodpadu, kteří mají uzavřenu smlouvu s původní svozovou firmou, se dostaví nejpozději do 28. dubna do sekretariátu obecního úřadu, kde podepíší novou smlouvu na svoz bioodpadu a na bezplatnou výpůjčku nádoby.

3.      Starou nádobu, kterou mají ve výpůjčce odvezou do sběrného dvora, kde obdrží novou nádobu a novou svozovou známku.

4.      Na sběrném dvoře odevzdají v uvedeném termínu nádobu i občané, kteří mají smlouvu s původní svozovou firmou a dále již nebudou svoz bioodpadu využívat. Pozor! Vrácení nádoby je povinnost dle smlouvy!

5.      Nový zájemci o svoz odpadu se dostaví do sekretariátu obecního úřadu, kde podepíší smlouvu na svoz bioodpadu a na bezplatnou výpůjčku nádoby. Zde také obdrží svozovou známku. Nádobu na bioodpad si vyzvednou ve sběrném dvoře.

JR_343 355,91kB
JR_344 393,55kB