Kontakty

Obecní úřad Šestajovice
Husova 60
250 92 Šestajovice

Telefon: 281 961 479
E-mail: info@sestajovice.cz

Mapa Kontakty OÚ

Obecní bytový dům

ilustrativní obrázek

Mezi známé budovy obce patří budova číslo popisné 13. Jde o budovu u hlavní silnice, kde dnes sídlí praktická lékařka, fyzioterapie a secondhand. Jde i jednu z nejstarších budov v Šestajovicích. Původně zde byla provozována parní mlékárna. V době socialismu dostal objekt do užívání státní podnik Narex. Později zde vznikl obecní úřad. Následně se zde střídaly různé služby (mateřské centrum, zubaři, cukrárna).
Budova je majetkem obce. Její provoz je však velmi nákladný. Díky své konstrukci je budova energeticky velmi náročná a je ve velmi špatném technickém stavu. Zadní budova již chátrala a byla využívána pouze jako skladovací prostor. Obec se proto rozhodla tyto budovy zbourat a vystavit zde budovy nové. V nových budovách budou bytové jednotky. Část bytů obec prodá, aby se vrátily náklady na výstavbu. Zbylé byty zůstanou jako byty obecní. Obec bude tyto byty pronajímat, aby měla pravidelný příjem, který bude využíván pro rozvoj obce. Služby chce obec koncentrovat v novém společenském centru. Proto bude provoz praktické lékařky později přesunut do nového centra. Do té doby bude paní doktorka působit v náhradních prostorách. Náhradní prostory budou řešeny v rámci nové stavby čp. 13 nebo jinde tak, aby zůstaly našim občanům co nejlépe dostupné.
Již proběhla demolice zadní budovy. Nyní se připravuje výstavba nové budovy v této části. Následně dojde k demolici i přední budovy a pokračování výstavby.