Kontakty

Obecní úřad Šestajovice
Husova 60
250 92 Šestajovice

Telefon: 281 961 479
E-mail: info@sestajovice.cz

Mapa Kontakty OÚ

03.06.2017

Dětský den

ilustrativní obrázek

V sobotu 3. 6. 2017 se ve sportovním areálu konal Dětský den. Počasí dětem opravdu přálo, celý den svítilo sluníčko. Na teplo byli pořadatelé připraveni, proto každé dítě dostalo na startu spolu se soutěžní kartičkou i lahev vody. No a pak už hurá na soutěže. Připraveno bylo dvanáct stanovišť s různými úkoly. Většina z nich byla sportovně dovednostních, ale bylo tu i znalostní stanoviště, dále třeba střelba ze vzduchovky nebo různé druhy malování.
Aby si děti také trochu odpočinuly, byly udělány dvě přestávky. V té první proběhla ukázka služebního výcviku psů. Psi předvedli, jak perfektně poslouchají své psovody. Ukázali nám, jak se umí plazit nebo jak umí skákat přes překážku. Velmi zajímavá byla ukázka zajištění figuranta - pachatele, který simuloval napadení psovoda. A co velmi děti potěšilo, že si mohly po skončení ukázek pejsky pohladit.
Ve druhé přestávce se mohly děti pěkně osvěžit. Naši hasiči pro ně totiž opět přichystali pěnu, ve které si děti pořádně zařádily. A poté přišla sprcha z vodního děla.
Za úspěšné splnění úkolů si děti pak vyzvedly sladkou odměnu.
Akce se všem moc líbila a za to je nutné poděkovat všem, kdo se na ní podíleli. A letos to byl opravdu pořádný kus práce. Vždyť na start tentokrát přišlo rekordních 163 dětí!

Hlavní organizátor: Obec Šestajovice
Spoluorganizovali a pomáhali: Sbor dobrovolných hasičů Šestajovice, Klub rodičů a přátel školy ZŠ Šestajovice, T.J. Sokol Šestajovice, Atlet Šestajovice, Marie Bartulíková, Zdenka Záhořová
Zázemí poskytl: SK Šestajovice
Občerstvení: SDH Šestajovice
Ukázku služebního výcviku psů zajistil: Vratislav Pospíšil
Pěna a vodní dělo: SDH Šestajovice