Oznámení

Koronavirus. Havárie vodovodního řadu. Nabídka pracovního místa. Změna JŘ MHD. Uzavření dětského hřiště.

Informace ke koronaviru

Vážení občané,

z krizového řízení KHS dostáváme informace o pozitivně potvrzených případech onemocnění Covid – 19 v naší obci . Tyto osoby jsou v karanténě. V karanténě jsou také osoby, které přišly s nakaženými do styku.

Není třeba se proto obávat, že přijdete s těmito nakaženými osobami do styku. Prosím, zachovávejte klid, ale berte nařízení vlády vážně a dodržujte je. Myslete nejen na svoje zdraví, ale i na zdraví Vašich blízkých a spoluobčanů.

Děkuji Vám za vaši odpovědnost a trpělivost.

Roman Hrdlic, starosta obce

Počet nakažených v obci k 1. 4. 2020: 3

Opatření proti šíření koronaviru v obci Šestajovice

13. 3. 2020
1) Obecní úřad a kancelář technických služeb obce do odvolání ruší úřední hodiny pro veřejnost. Zaměstnanci úřadu a TS nadále vykonávají svou činnost. Komunikace s obecním úřadem a TS je možná elektronicky, telefonicky nebo písemně.

2) Splatnost poplatků za svoz odpadu a za psy se posouvá na 1. 6. 2020.

13. 3. 2020
Dochází k uzavření obecní knihovny, velké sportovní haly a nafukovací sportovní haly. Uzavření bude trvat do odvolání.

16. 3. 2020
Od 17. 3. 2020 bude uzavřena Mateřská škola Šestajovice. Uzavření bude trvat do odvolání.

18. 3. 2020
Zrušeny odečty vody, které měly proběhnout 21. 3. 2020. Způsob odečtů viz odkaz Technické služby.

31.03.2020

Po dobu nouzového stavu bude sběrný dvůr otevřen dle zimní provozní doby.

Dobrovolnická výpomoc

v rámci výpomoci osobám nejvíce dotčených pandemií koronaviru je prostřednictvím dobrovolnické činnosti nabízena tato pomoc:

1) Dobrovolníci z řad našich občanů nabízejí nákup a dovoz potravin a hygienických potřeb seniorům a osobám s omezenou hybností.

2) Personál Mateřské školy Šestajovice v rámci dobrovolnické činnosti nabízí ušití a dodání roušek pro naše občany. Roušky občanům přivezou strážníci OP Šestajovice.

Váš zájem o uvedené dobrovolnické služby sdělte na email mistostarosta@sestajovice.cz nebo na tel. 724 963 162. Děkujeme všem občanům za nabídku pomoci ad 1), aktuálně další dobrovolníci na tuto činnost nejsou potřeba, přihlášených dobrovolníků je dostatek.

MŠ Šestajovice
.
..šijeme roušky pro občany, sociální služby, oddělení anesteziologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Nedostává se nám materiál (galanterie jsou vybrané)....látky ze 100% bavlny (nejlepší jsou nové, ale dají se využít i použité vyprané), nitě do šicího stroje, tkalouny, gumičky, šňůrky na zavázání (budeme vděčni i za bavlněná trička, ze kterých si šňůrky nastříháme). Prosíme, sdílejte dál. Kontakt MŠ: 725 019 917 nebo místostarosta, tel: 724 963 162 nebo email: mistostarosta@sestajovice.cz.

Zaměstnanci MŠ Šestajovice

Roušky ušité v naší MŠ byly již dodány:
občané obce Šestajovice
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Klinika anesteziologie a resuscitace
Nemocnice na Bulovce, MTZ
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, MTZ
Thomayerova nemocnice, Dětská klinika
Centrum zdravotní péče Jirny
Odbor sociální péče ÚMČ Praha 21
Domov seniorů Úvaly
SeneCura Seniorcentrum Štěrboholy

Havárie vodovodního řadu 8. 4. 2020

Dnes byla zjištěna havárie na vodovodním řadu v ulici Tyršova. V tomto místě nelze vodovod lokálně uzavřít, proto bude nutné uzavřít přívod vody pro celou obec. Vzhledem k aktuálnímu nouzovému stavu, kdy je mnoho z Vás přes den doma, jsme se rozhodli i před náklady na uniklou vodu (nejde o velké množství) upřednostnit v této nelehké době Vaše potřeby. Havárie proto bude odstraněna zítra, abyste si dnes mohli udělat potřebnou zásobu vody. Vodovodní řad bude zítra (9. 4. 2020) uzavřen v 8:00 a otevřen okamžitě po provedení opravy řadu, nejpozději v 15:00. Na opravu bylo vyčleněno maximální množství zaměstnanců technických služeb, aby došlo k jejímu co nejrychlejšímu provedení.

TS obce Šestajovice