Oznámení

Ranní provoz. Nový informační systém. Změna JŘ. Dopravní omezení Jirny. Dopravní omezení na Revoluční ulici. Uzavírka Běchovic.

Prodloužení dopravního opatření

Dopravní omezení na ulici Revoluční pod dálničním mostem je prodlouženo do 10. 10. 2018. Po tuto dobu bude provoz zajišťován kyvadlově.
__________

Vážení občané,

v souvislosti s uzavřením komunikace pod dálničním mostem došlo k očekávaným raním kolonám. V této věci mám pro Vás následující informace.

Ráno jsem kontroloval stav kolon v obci a na objízdné trase. Hlavní zádrhel je světelná křižovatka silnic 611 x 101 (Poděbradská x hlavní jirenská). Zatímco Poděbradská byla docela volná, na příjezdu od Jiren byla kolona vozidel až do půlky Šestajovic. Volal jsem proto na Krajskou správu a údržbu silnic s požadavkem, aby zítra a pozítří v ranních hodninách prodloužili interval „volno“ od Jiren. Bylo mi slíbeno, že se o to pokusí, nicméně z hovoru jsem vytušil, že tyto věci docela trvají. Takže uvidíme, zda k tomu dojde.

Dále jsem ráno sledoval provoz přes Běchovice (od 3. 9. jsou Běchovice kyvadlově průjezdné). Zde byly kolony až o polovinu menší. Za tohoto stavu je tak cesta do Prahy přes Běchovice mnohem rychlejší. Dá se však očekávat, že zítra tudy pojede mnoho řidičů, kteří dnes zjistili, že je u nás dopravní omezení. Než se tedy zítra vydáte autem ne cestu, bylo by dobré si prostřednictvím vhodné aplikace zjistit aktuální stav dopravy.

Další velký problém ráno byl, že od 7:00 do 8:30 nejel žádný z autobusů. Kontaktoval jsem proto ROPID, který dopravu přes naši obec organizuje. Zástupce ROPIDu v systému zkontroloval pohyb autobusů a zjistil, že skutečně autobusy jezdí zcela mimo výlukový jízdní řád. Kontaktoval proto dopravce (ARRIVA) a žádal vysvětlení. Dopravce pochybení přiznal. Došlo k nahrání špatných dat do systémů umístěných v autobusech a řidiči tak jezdili podle špatných jízdních řádů. Dopravce se za pochybění omlouvá a vše dá do pořádku. Zítra by tedy již autobusy měli jezdit řádně.

Také si dovoluji upozornit na jednu věc. Buďte pozorní při čtení výlukových jízdních řádů. U linky 344 zajíždí do Šestajovic pouze vybrané spoje. Jinak do Šestajovic nezajíždí!

Děkuji Vám za trpělivost a přeji pevné nervy.

Tomáš Dvořák

Váš místostarosta