Oznámení

Koronavirus. Výsledky voleb. Bezúročná půjčka živnostníkům. Kontejnery na bioodpad. Nové JŘ MHD.

Informace ke koronaviru

Přehled aktuálních opatření

Počet nakažených v obci Šestajovice k 27.10.2020: 72

Bezúročná půjčka živnostníkům

Odkaz na stránky poskytovatele (Středočeský kraj)

Omezení provozu obecních institucí a zařízení

Z důvodu nařízení vlády jsme bohužel povinni do odvolání omezit provoz obecních institucí a zařízení.

Obecní úřad a kancelář technických služeb smějí být otevřeny pouze 2x v týdnu po dobu 5 hodin. Abychom umožnili co nejlepší dostupnost úřadu našim občanům, rozdělili jsme provozní dobu úřadu a kanceláře TS tak, aby je pracující občané mohli využít před odjezdem do zaměstnaní či po návratu z něj, tedy takto:

pondělí a středa 8:00 – 10:00, 14:00 – 17:00

Nesmějí být veřejně přístupné vnitřní sportovní prostory. Musíme tedy uzavřít sportovní halu. Dále posouváme instalaci nafukovací haly, aby zůstal k dispozici prostor sportoviště, na kterém se umisťuje.
Doufáme, že se situace kolem COVID-19 brzy zlepší, vláda opatření zmírní a budeme moci obecní instituce a zařízení opět zprovoznit ve standardním režimu.

OÚ Šestajovice

Velkoobjemové kontejnery na tříděný odpad
V průběhu listopadu budou po obci pro naše občany opět k dispozici velkoobjemové kontejnery na bioodpad. Do kontejneru vhazujte pouze drobnější bioodpad (listí, menší větve, roští, zemina). Celé větve pokládejte vedle kontejneru. Tyto větve neopírejte o kontejnery, aby bylo možné kontejnery odvést. Větve budou následně zpracovávány (štěpkování) přímo na místě.

Termíny přistavení velkoobjemových kontejnerů na bioodpad:

od 30. 10. 2019 do 1. 11. 2020 stanoviště Jiráskova/Havlíčkova a Tyršova/Havlíčkova

od 6. 11. 2019 do 8. 11. 2020 stanoviště Běchovická a parkoviště před OÚ

od 13. 11. 2019 do 15. 11. 2020 stanoviště parkoviště před OÚ a Manželů Starých

od 20. 11. 2019 do 22. 11. 2020 stanoviště Jiráskova/Havlíčkova a Tyršova/Havlíčkova

od 27. 11. 2019 do 29. 11. 2020 stanoviště Běchovická a Manželů Starých

Nádoby na tříděný odpad

Obec tento rok dala do bezplatné výpůjčky našim občanům 1 400 nádob na tříděný odpad (papír, plast). Na tyto nádoby obec získala dotaci. Zájem občanů byl tak veliký, že se na některé občany nádoby již nedostaly. Proto obec zakoupila několik desítek dalších párů nádob. Tyto nádoby byly pořízeny z obecního rozpočtu, jsou proto k bezplatné výpůjčce určeny pouze pro naše občany, tedy obyvatele s trvalým pobytem v obci Šestajovice.

Nádoby je možné vyzvednout na sběrném dvoře. K podpisu smlouvy o výpůjčce nádob je nutné předložit doklad totožnosti.